O nas

O nas

Galeria Beta 16 jest galerią sztuki współczesnej. Jej działalność opiera się na malarstwie, ale w jego towarzyszeniu znajdują się i inne sztuki – choćby rzeźba czy fotografia.

W malarstwie interesuje nas nade wszystko abstrakcja – geometryczna i niegeometryczna. Abstrakcja liryczna, organiczna, język geometrii, op-art, taszyzm, malarstwo gestu, materii, czy operujące konwencją znaku…

W ofercie mamy obrazy klasyków współczesności, przedstawicieli awangardy, znanych i uznanych – z pierwszych lokat „kolekcjonerskiej popularności”. Ale także odświeżamy pamięć o znakomitościach, które mieszczą się w zakresie wiedzy znawców. Stąd też stanowią nową, atrakcyjną jakość na rynku.

Proponujemy także prace artystów z pokoleń młodszych. Program galerii mógłby streścić się w sformułowaniach „trzymać poziom” i „równać do góry”, a góra jest u nas z najwyższej półki.

Nasza praca ma dodatkowo charakter archiwizacyjny i w części przebiega zgodnie z muzealniczymi wzorami – to wspomaga i uszlachetnia jej podstawowy, komercyjny cel.

Nadto skupiamy wokół galerii środowisko kolekcjonerów i miłośników sztuki. Staramy się promować i popularyzować zainteresowanie polską sztuką współczesną. Co więcej – stawiamy na porozumienie sztuk pięknych i projektowych. Stąd nowatorska współpraca z architektami wnętrz.

Galeria Beta 16 powstała w 2015 roku, niemniej tworzą ją profesjonaliści z dużym doświadczeniem.

Partnerzy galerii

ARS Artium
Kultura i Sztuka
 
Mazur Aqua
ArtInfo